Le Griffon - reštaurácia s kaviarňou

Winterova 29, Piešťany 921 01 mapa

Le Griffon - reštaurácia s kaviarňou Piešťany denné menu - Le Griffon - reštaurácia s kaviarňou
  • Otváracie hodiny

Priamo na pešej zóne v samotnom centre Piešťan sa nachádza naša reštaurácia  LE GRIFFON.

Názvom a interiérom sme sa inšpirovali južnou oblasťou Francúzska - Provensálskom.Pohodlný domácky štýl francúzskeho vidieka sme tak preniesli do jednej z najstarších historických pamiatok mesta Piešťany.

História budovy našej reštaurácie siaha až do roku 1642, kedy ju spomína známy básnik Adam Trajan z Benešova v latinskej básni “Saluberrimae Pistinienses Thermae” ako hostinec pre bohatých kúpeľných hostí. 

Na kolorovanej grafike z obdobia okolo roku 1809 vidno budovu Panského hostinca, v ktorom návštevníci mohli popri občerstvení využívať aj kúpele v termálnej vode priamo v hostinci a nemuseli tak dochádzať do kúpeľov.

Aj pre nás je dôležité poskytnúť pre našich hostí pohodlie, kvalitné služby, s pestrou mozaikou gastronómie, ktorej základom sú čerstvé a kvalitné suroviny, a týmto pripraviť pre zákazníkov príjemné chvíle strávené v peknom prostredí.

Všetky jedlá z našej špeciálnej ponuky sa pripravujú až po objednaní hosťom vždy z čerstvých surovín (nie sú to “HOTOVÉ JEDLÁ“)  a preto ich príprava      pri veľkom počte hostí môže niekedy trvať cca 30 minú.